SW 300X36GRC90
Ea
Ea (1 Ea = 1 Ea)
Add To Cart
Be the first to review this item.
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Email
Print
Price & Availability
Your Price:
Login for Quantity Discount Pricing
7
can ship immediately.
Specifications
Reviews
Customers Purchased
Item #:
SW 300X36GRC90
Weight:
N/A
Category:
Boxes and Fittings > Fittings > GRC/IMC Fittings > GRC Elbows
Write a review
No reviews yet for this item.
Corrosion Protection Tape 2" x 100' ("Temflex 10 mil")
Add To Cart
View
3" Conduit Locknut [25]
View
3" Strut Strap for EMT/IMC/GRC [ 50 ]
3 X 36 PVC 90 W/BELL END
3 PVC 45 W/BELL ENDS [8]
3 PVC COUPLING [40]
3 PVC FEMALE ADAPTER [40]
3 PVC MALE ADAPTER [40]
PINT ALL WEATHER CEMENT [12]
QUART ALL WEATHER CEMENT [12]
2 X 100' 10 MIL PIPE WRAP Pipe Wrap 10 Mil [ 24 ]
5/8 x 8 Ground Rod
3 RIGID CONDUIT 10 FT [300]
3 IMC CONDUIT 10 FT [300]
3 SCH 40 PVC CONDUIT 10 FT [ 880 ]
3" X 36" Fiberglass 90 degree with PVC Couplings, Red Stripe
3" Grounding Bushing w/ 1/0 Lug [5]
3" EMT/IMC/Rigid Set Screw Steel Connector [1]